Spotkanie z Marią Konwicką laureatką nagrody SREBRNEJ SZABLI MFFHiW2015

02-foto-a-brzoza-maria-konwicka-w-dk-zacisze

Z inicjatywy Fundacji ARS CREATORI, 13 stycznia 2016, w Domu Kultury ZACISZE w Warszawie miał miejsce studyjny pokaz filmu o Elżbiecie CZYŻEWSKIEJ pt. AKTORKA. Dokument ten został nagrodzony SREBRNĄ SZABLĄ na VI Międzynarodowym Festiwalu Filmów Historycznych i Wojskowych w 2015 roku.

Po projekcji z widzami spotkała się Maria Konwicka, inicjatorka i współreżyserka filmu, a prywatnie przyjaciółka aktorki. Do późnego wieczora trwały wspomnienia o Elżbiecie Czyżewskiej, o jej trudnych amerykańskich losach. Widzowie poznali kulisy powstawania filmu, a także ciekawostki dotyczące sławnych ludzi kina, którzy wzięli udział w zdjęciach do tego dokumentu. Maria Konwicka przez wiele lat pracowała w Hollywood, toteż chętnie odpowiadała zebranym na pytania dotyczące tamtego środowiska, a także wspominała o swoich kontaktach z Czyżewską. Uczestnicy spotkania oznali również kilka mało znanych faktów z biografii jej ojca – pisarza i reżysera – Tadeusza Konwickiego.

W dyskusji udział wzięli goście zaproszeni przez organizatora tej uroczystości – Bogusława Falickiego : dziennikarka Jolanta Sztorc oraz aktor Wojciech Stockinger.

Podczas spotkania dyrektor programowy MFFHiW wręczył autorce – nieobecnej w kraju w trakcie Gali Festiwalowej VI MFFHiW – dyplom nagrody, jaką Jury przyznało filmowi AKTORKA.

Spotkanie w DK ZACISZE zainaugurowało pierwszy w roku 2016, pokaz filmów festiwalowych, jakie Fundacja ARS CREATORI, organizator MFFHiW, aranżuje dla upowszechnienia polskiej historii, kultury i tradycji obronnych.


plakat-spotkania-z-konwicka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *