VII EDYCJA MFFHiW

logo-mffhiw_pol_bDrodzy Przyjaciele,
Jak co roku o tej samej zimowej porze, z przyjemnością ogłaszamy, że Międzynarodowy Festiwal Filmów Historycznych i Wojskowych rozpoczyna nabór filmów do swej – teraz już VII – edycji w roku 2016.

To dla nas wielki zaszczyt, kolejny raz zaprosić Państwa, naszych dobrych Przyjaciół – Autorów, Producentów i Dystrybutorów filmowych z całego świata – do wzięcia udziału w VII MFFHiW zorganizowanym w Warszawie w dniach 24-28 października 2016.

W 2016 Polska obchodzi ważną historyczną rocznicę 1050-lecia przyjęcia Chrześcijaństwa w roku 966 a także zbliża się do setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości, które dokonało się w roku 1918. Bylibyśmy szczęśliwi, gdyby te ważne polskie rocznice historyczne mogły znaleźć artystyczne odzwierciedlenie w filmach, które zgłosicie Państwo do VII MFFHiW. Festiwalowy regulamin przewiduje w tym roku dodatkową, specjalną nagrodę ZŁOTEJ SZABLI dla najlepszego filmu o takiej tematyce.

Aby MFFHiW mógł być jeszcze lepiej zorganizowany niż był dotąd, znaleźliśmy dla niego nowego wspaniałego wykonawcę, tj. Fundację ARS CREATORI. W tej Fundacji czeka na Was jednak nadal to samo, co dotąd kierownictwo artystyczne, pracujące pod kierunkiem Pana Teodora Ratkowskiego autora i pomysłodawcy Festiwalu. Mamy nadzieję spędzić z Wami wspaniałe chwile przy znakomitych filmach, z którymi do nas przyjedziecie.  Na Wasze filmy czekamy od 10 marca do 10 lipca 2016 pod adresem :

Biuro Festiwalowe  VII MFFHiW
Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej
ul. Skazańców 25
01-532 Warszawa

Regulamin i formularze zgłoszeń podamy 01 marca 2016 na stronie internetowej :  www.militaryfilmfestival.pl

Pan Bogusław FALICKI, Dyrektor Organizacyjny Festiwalu, gotowy jest w każdej chwili odpowiedzieć na Wasze pytania pod adresem: b.falicki@militaryfilmfestival.pl  a my wszyscy, z niecierpliwością oczekujemy już na dobre filmy historyczne i wojskowe, które poznamy podczas naszego jesiennego spotkania w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *