VIII Międzynarodowy Festiwal Filmów Historycznych i Wojskowcych, 23.10 – 27.10.2017

VIII EDYCJA

MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU FILMÓW

 HISTORYCZNYCH I WOJSKOWYCH

                                               Warszawa, 23 – 27 października 2017

 

 

PREAMBUŁA

Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Filmów Historycznych  i Wojskowych już po raz ósmy zapraszają do Warszawy filmy historyczne i wojskowe oraz ich autorów i producentów z całego świata, na wspólne, niezapomniane spotkania festiwalowe z udziałem wspaniałej polskiej publiczności.

W niespokojnym współczesnym świecie, międzynarodowe wydarzenia kulturalne przynoszą nie tylko konfrontacje estetycznych kreacji artystów ale także coraz częś-ciej bywają okazją do zbiorowej refleksji nad kruchością ludzkiego losu ryzykownie zawieszonego między codziennymi cierpieniami jednych społeczeństw i coraz mniej bezpiecznym dostatkiem innych. Nasz festiwal poświęcony filmom historycz-nym i wojskowym od lat skupia dzieła niosące szczególnie ważne składniki obrazu czasów, w których żyjemy. Jest też jednym z tych festiwalowych wydarzeń Starego Kontynentu, o których autorytety mówią, że to prawdziwe serce Europy.

Misją Międzynarodowego Festiwalu Filmów Historycznych i Wojskowych nadal pozostaje niekomercyjna promocja sztuki filmowej poświęconej pielęgnowaniu wiedzy o przeszłości oraz tradycjach obronnych Państw i Narodów. Zadaniem Festiwalu jest jednak nie tylko wyróżnianie artystów najlepiej służących filmowej popularyzacji dziejów oraz promowanie ich najbardziej wartościowych dzieł ale także inicjowanie mechanizmów non profit, które takim utworom filmowym ułatwią docieranie do serc i umysłów widzów, zwłaszcza młodych widzów.

 

W tym roku, jak zwykle festiwalową platformę konkursowych prezentacji artystycznych, otwieramy :

  1. dla filmów historycznych poświęconych wydarzeniom z dziejów państw i narodów, historii ich kultur i losom wybitnych postaci minionych epok

a także

  1. dla filmów wojskowych prezentujących tradycje i współczesny obraz sił zbrojnych oraz ich zadania w służbie pokoju, walce z terroryzmem, katastrofami naturalnymi i zagrożeniami cywilizacyjnymi, a także dokumentujących misję humanitarne i stabilizacyjne.

W 2017 roku VIII Międzynarodowy Festiwal Filmów Historycznych i Wojskowych organizuje Fundacja Projektów Autorskich ARS CREATORI, działająca w partnerstwie programowym z warszawskim Muzeum Niepodległości i krakowską Oficyną Filmową GALICJA oraz korzystająca z unijnego patronatu EFFE – Europe for Festivals, Festivals for Europe. Jak co roku swą życzliwą opiekę deklaruje również wiele ważnych polskich instytucji kulturalnych oraz urzędów cywilnych i wojskowych.

 

logo-1-napis-bt_orig muzeum-niepodleglosci oficyna-galicja-logo_1_orig

 

 

 

 

effe_label_logo

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.